Przeglądasz teraz

Porady

Jakich przepisów BHP muszą przestrzegać firmy cateringowe?

Firmy cateringowe, zwłaszcza te specjalizujące się w cateringu dietetycznym, muszą ściśle przestrzegać przepisów BHP, aby zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo swoim klientom. Ale jakie są te zasady i jak wpływają na codzienną działalność? Zanurzmy się w szczegóły!
ile czasu trwa odbiór mieszkania od dewelopera

Ile czasu trwa odbiór mieszkania od dewelopera?

Kupno mieszkania to niezwykle ważna chwila dla każdego człowieka. Często oznacza dość duże zobowiązanie finansowe, lecz także stabilizację życia i jego uspokojenie. Pośpiech i ekscytacja związana z zakupem mieszkania prowadzi często do dokonywania nieprzemyślanych decyzji na ostatnim etapie finalizacji inwestycji, czyli podczas przeprowadzania odbioru.
szkolenie bhp

Co trzeba wiedzieć o szkoleniu BHP?

Każdy właściciel firmy jest zobowiązany do profilaktycznej ochrony zdrowia swoich pracowników. Dlatego organizowane są szkolenia BHP. Odbywają się one w czasie pracy pracownika, z oderwaniem od wykonywanych obowiązków. Oznacza to w skrócie, że szkolenia BHP organizowane są w dniu, kiedy pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy. Takie szkolenie jest obowiązkowe - zarówno okresowe, jak i wstępne. Nie można dopuścić do pracy pracownika bez dostatecznej znajomości przepisów, a także zasad BHP, gdyż wiąże się to z ryzykiem utraty zdrowia, a nawet życia. Koszt takich szkoleń zawsze jest pokryty przez pracodawcę.
badania badania ultradźwiękowe

Co to są badania badania ultradźwiękowe?

Badania ultradźwiękowe to testy, które przede wszystkim wykorzystują ultradźwięki do zbadania wewnętrznej struktury niektórych materiałów. Warto zaznaczyć, że fale ultradźwiękowe…
Badania nieniszczące

Czym są badania nieniszczące?

Chcąc prowadzić działalność o charakterze produkcyjnym należy mieć na uwadze istotna rolę jaką pełnią także działania kontrolne, które…

Hydropiaskowanie – o czym mowa w praktyce?

Hydropiaskowanie to metoda mycia maszyn, która w ostatnich latach mocno zyskuje na popularności. By w pełni wykorzystać jej potencjał konieczne będzie użycie hydropiaskarki. Wykorzystuje ona strumień wody pod ciśnieniem, materiał ścierny oraz sprężone powietrze. Co warto wiedzieć o tej metodzie? Odpowiadamy.
Jak wybrać korzystne oferty na rynku odzieży lekarskiej

Jak wybrać korzystne oferty na rynku odzieży lekarskiej?

Wyszukanie odpowiedniej odzieży dla zespołu medycznego, będzie bezpośrednio przekładać się na to, jak wygodnie będzie mogła być realizowana praca. W placówkach medycznych noszenie specjalistycznych ubrań jest obowiązkowe. Równocześnie praca często musi być realizowana intensywnie, co oczywiście sprawia, że duże znaczenie ma zapewnienie wygodnej odzieży. Będzie to bezpośrednio przekładać się na zadowolenie z wykonywanej pracy, a także na ograniczenie zmęczenia podczas realizowania obowiązków.
zasady BHP na hali produkcyjnej

Jakie są zasady BHP na hali produkcyjnej?

Nie da się ukryć, że hale produkcyjne są miejscem niezwykle intensywnej, a jednocześnie bardzo ryzykownej pracy. To właśnie tam codziennie pracownicy niezwykle się narażają i starają się wytworzyć oryginalne i wysokiej jakości produkty.
BHP a zwolnienie lekarskie

Zwolnienie lekarskie pracownika a szkolenie BHP

Każdy pracownik przed podjęciem pracy musi przejść odpowiednie procedury. BHP jest jedną z nich. Co w przypadku, jeśli taka osoba nagle znajdzie się na zwolnieniu lekarskim? Sprawdź, czy możliwe jest wówczas uczestnictwo w BHP.
Odbiór mieszkania od dewelopera

Odbiór mieszkania od dewelopera – jak odebrać mieszkanie krok po kroku?

Nie każdy decyduje się na inwestycję w nowy budynek, często znacznie tańszym rozwiązaniem jest kupno mieszkania/domu z rynku wtórnego. Obecnie można liczyć na duży wybór, więc dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Oczywiście wszystko trzeba dokładnie sprawdzić. Nie można dać się zwieść atrakcyjnej cenie.