Jakie są zasady BHP na hali produkcyjnej?

Nie da się ukryć, że hale produkcyjne są miejscem niezwykle intensywnej, a jednocześnie bardzo ryzykownej pracy. To właśnie tam codziennie pracownicy niezwykle się narażają i starają się wytworzyć oryginalne i wysokiej jakości produkty.
zasady BHP na hali produkcyjnej

Niemniej jednak warto zauważyć, że największe produkcje jak np. Curtis Health Caps specjalizują się w produkcjach kontraktowych. Zlecają one przygotowanie odpowiednich produktów firmom, które wysoko wyspecjalizowane są w produkcji. Jednocześnie każda hala produkcyjna musi zapewnić pracownikom najwyższe bezpieczeństwo. Wobec tego jakie zasady BHP obowiązują na hali produkcyjnej?

Odpowiednie oznaczenie i podzielenie sali produkcyjnej

Hale produkcyjne to miejsce, w którym praktycznie zawsze wiele się się dzieje. Nic więc dziwnego, że obowiązujące zasady BHP zwykle są dość restrykcyjnie przestrzegane. Przede wszystkim trzeba sobie jasno powiedzieć, że na hali produkcyjnej Curtis Health Caps, o której więcej można przeczytać tutaj: https://chc.com.pl/produkcja-kontraktowa/produkcja-suplementow-diety/, czy też na każdej innej hali produkcyjnej, muszą być odpowiednio wydzielone strefy, a także istnieje wymóg BHP zastosowania odpowiedniego oznakowania przeciwpożarowego. Mowa tu przede wszystkim o specjalnie wydzielone ścieżki dla personelu, którymi może się on udać na ewakuację w razie ewentualnego pożaru. Kolejną niezwykle ważną kwestią jest zadbanie o odpowiednie oznaczenia zarówno poziome jak i pionowe. Pracownicy hali produkcyjnej powinni być również przeszkoleni odnośnie tego jak postępować w razie ewentualnego pożaru i jak poprawnie przeprowadzić proces ewakuacji. Niezbędne jest także odpowiednie umieszczenie gaśnic i apteczek pierwszej pomocy w widocznym i oznakowanym miejscu, tak by w razie sytuacji kryzysowej pracownicy nie mieli problemu z ich odnalezieniem, a także ze skorzystaniem z nich.

Zasady BHP obowiązujące pracowników na hali produkcyjnej

Warto zauważyć, że zasady BHP nie odnoszą się jedynie do przygotowania i oznaczenia odpowiedniego hali produkcyjnej. Okazuje się, że obowiązują one również w odniesieniu do pracowników. Przede wszystkim pracownicy zobowiązani są do posiadania odpowiedniego stroju ochronnego. To w gestii pracodawcy jest obowiązek zapewnienia pracownikom na hali produkcyjnej odpowiedniej odzieży ochronnej, a także innych elementów wyposażenia w razie konieczności. Mowa tu przede wszystkim o słuchawkach wyciszających, rękawicach ochronnych, a także i butach oczywiście jeśli zajedzie taka konieczność. Co więcej pracownicy powinni zostać doskonale przeszkoleni z zakresu bezpiecznego i poprawnego wykorzystywania maszyn produkcyjnych, a także i z zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach. Zasady Bezpieczeństwa i Higieny Pracy zostały stworzone po to, by zapewnić pracownikom bezpieczeństwo podczas wykonywania swoich obowiązków. Wobec tego tak ważne jest ich przestrzeganie. Curtis Health Caps doskonale wie, że pracownicy tylko w odpowiednich warunkach, będą mogli wykonywać swoje obowiązki w optymalny sposób.

Zobacz także:  Na czym polega jonizacja wody?
Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
bhp na budowie

BHP na budowie - kto odpowiada za bezpieczeństwo na budowie?

Następny artykuł
Podróż samochodem służbowym a przepisy BHP

Przepisy BHP podczas podróży samochodem służbowym

Zobacz też