Ile czasu trwa odbiór mieszkania od dewelopera?

Kupno mieszkania to niezwykle ważna chwila dla każdego człowieka. Często oznacza dość duże zobowiązanie finansowe, lecz także stabilizację życia i jego uspokojenie. Pośpiech i ekscytacja związana z zakupem mieszkania prowadzi często do dokonywania nieprzemyślanych decyzji na ostatnim etapie finalizacji inwestycji, czyli podczas przeprowadzania odbioru.
ile czasu trwa odbiór mieszkania od dewelopera

Na czym polega odbieranie mieszkania?

Z reguły kupowane w dzisiejszych czasach mieszkania nie są w chwili zakupu ukończone, a inwestycja jest cały czas w trakcie realizacji. Często bywa tak, że od chwili podpisania wstępnej umowy do momentu wybudowania mieszkania mijają długie miesiące. W takim wypadku przed otrzymaniem od dewelopera kluczy, konieczne jest przeprowadzenie procedury odbioru. Na czym to polega?

Odbiór mieszkania realizowany jest w obecności przedstawiciela dewelopera i polega na sprawdzeniu każdego elementu mieszkania. Ocenie podlegają nie tylko ściany i podłogi, lecz także jakość wykonania instalacji elektrycznej, osadzenie okien czy też np. poprawne funkcjonowanie wentylacji. Dlaczego odbiór mieszkania jest tak ważny? Jak się okazuje, każdy odnaleziony defekt umieszczany jest w protokole i musi zostać usunięty przez dewelopera. Jeśli usterka nie zostanie zauważona i zgłoszona, obowiązek jej usunięcia zostanie zniesiony z dewelopera.

Jak długo trwa przeprowadzanie odbioru mieszania?

Z racji tego, że lista elementów, które muszą być sprawdzone, jest naprawdę ogromna, zwykle odbiór trwa kilka godzin. Z racji tego, że jest to tak istotne zadanie, wielu inwestorów wynajmuje fachowca, który przy pomocy specjalnych urządzeń mierniczych dokonuje sprawdzenia całego mieszkania zwykle w ciągu 3-4 godzin.

Czym jest odbiór mieszkania pdf? Jest to specjalny plik komputerowy, który stanowi protokół odbioru. Sporządzany jet on po przeprowadzeniu odbioru i zawarte są w nim wszelkie wykonywane czynności i znalezione defekty. Jest to niezwykle ważny dokument, który każdy inwestor powinien zabezpieczyć i przechowywać w swoim archiwum.

Treść promocyjna

Zobacz także:
Zobacz także:  Hydropiaskowanie - o czym mowa w praktyce?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
szkolenie bhp

Co trzeba wiedzieć o szkoleniu BHP?

Następny artykuł
szkolenie bhp ile trwa

Szkolenie BHP – ile trwa szkolenie BHP wstępne i okresowe?

Zobacz też