Leszek

Kiedy wchodzi KSeF? Rewolucja w fakturowaniu

Krajowy System e-Faktur (KSeF) zmienia zasady gry w biznesie, wprowadzając nową erę cyfrowego fakturowania. Czy Twoja firma jest gotowa na te zmiany? Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się wszystkiego o KSeF i przygotować się na nadchodzące zmiany.

Wyłazy dachowe, czym są i czy warto je instalować?

Wyłazy dachowe są kluczowymi elementami infrastruktury, które ułatwiają dostęp do dachów różnych budynków przemysłowych, hal magazynowych i innych obiektów o podobnej konstrukcji. W niniejszym artykule omówimy wyłazy dachowe, sytuacje, w których warto rozważyć ich instalację, wymogi prawne regulujące ich zastosowanie, korzyści finansowe wynikające z ich zainstalowania oraz procedury serwisowe, które im towarzyszą.

Jakich przepisów BHP muszą przestrzegać firmy cateringowe?

Firmy cateringowe, zwłaszcza te specjalizujące się w cateringu dietetycznym, muszą ściśle przestrzegać przepisów BHP, aby zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo swoim klientom. Ale jakie są te zasady i jak wpływają na codzienną działalność? Zanurzmy się w szczegóły!
Jakie są najważniejsze przepisy BHP w gastronomii

Jakie są najważniejsze przepisy BHP w gastronomii?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie zasady i przepisy muszą być przestrzegane w kuchni restauracji, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i klientów? Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi przepisami BHP w gastronomii i dowiedzenia się, jak catering dietetyczny wpływa na te wytyczne."
montażysta z inwestorem podczas instalacji panelu fotowoltaicznych

Zasady BHP podczas montażu paneli fotowoltaicznych

Zasady BHP podczas montażu paneli fotowoltaicznych – temat, który może wydawać się niezwykle techniczny, ale jest fundamentalny dla każdej osoby pracującej z tym typem instalacji. Dowiedz się, jak zwracać uwagę na bezpieczeństwo podczas montażu paneli i jak uniknąć potencjalnych wypadków na placu budowy
ile czasu trwa odbiór mieszkania od dewelopera

Ile czasu trwa odbiór mieszkania od dewelopera?

Kupno mieszkania to niezwykle ważna chwila dla każdego człowieka. Często oznacza dość duże zobowiązanie finansowe, lecz także stabilizację życia i jego uspokojenie. Pośpiech i ekscytacja związana z zakupem mieszkania prowadzi często do dokonywania nieprzemyślanych decyzji na ostatnim etapie finalizacji inwestycji, czyli podczas przeprowadzania odbioru.
badania badania ultradźwiękowe

Co to są badania badania ultradźwiękowe?

Badania ultradźwiękowe to testy, które przede wszystkim wykorzystują ultradźwięki do zbadania wewnętrznej struktury niektórych materiałów. Warto zaznaczyć, że fale ultradźwiękowe…
Badania nieniszczące

Czym są badania nieniszczące?

Chcąc prowadzić działalność o charakterze produkcyjnym należy mieć na uwadze istotna rolę jaką pełnią także działania kontrolne, które…

Hydropiaskowanie – o czym mowa w praktyce?

Hydropiaskowanie to metoda mycia maszyn, która w ostatnich latach mocno zyskuje na popularności. By w pełni wykorzystać jej potencjał konieczne będzie użycie hydropiaskarki. Wykorzystuje ona strumień wody pod ciśnieniem, materiał ścierny oraz sprężone powietrze. Co warto wiedzieć o tej metodzie? Odpowiadamy.
zasady BHP na hali produkcyjnej

Jakie są zasady BHP na hali produkcyjnej?

Nie da się ukryć, że hale produkcyjne są miejscem niezwykle intensywnej, a jednocześnie bardzo ryzykownej pracy. To właśnie tam codziennie pracownicy niezwykle się narażają i starają się wytworzyć oryginalne i wysokiej jakości produkty.
BHP a zwolnienie lekarskie

Zwolnienie lekarskie pracownika a szkolenie BHP

Każdy pracownik przed podjęciem pracy musi przejść odpowiednie procedury. BHP jest jedną z nich. Co w przypadku, jeśli taka osoba nagle znajdzie się na zwolnieniu lekarskim? Sprawdź, czy możliwe jest wówczas uczestnictwo w BHP.
Odbiór mieszkania od dewelopera

Odbiór mieszkania od dewelopera – jak odebrać mieszkanie krok po kroku?

Nie każdy decyduje się na inwestycję w nowy budynek, często znacznie tańszym rozwiązaniem jest kupno mieszkania/domu z rynku wtórnego. Obecnie można liczyć na duży wybór, więc dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Oczywiście wszystko trzeba dokładnie sprawdzić. Nie można dać się zwieść atrakcyjnej cenie.
ocena ryzyka zawodowego

Czym jest ocena ryzyka zawodowego oraz jak ją określić?

Ocena ryzyka zawodowego określa prawdopodobieństwo, z jakim mogą wystąpić zdarzenia, które powodują niekorzystne skutki u pracowników związanych z zagrożeniami zawodowymi. Jest to temat bardzo obszerny, dlatego, jeżeli chcesz poznać szczegóły, to koniecznie przeczytaj ten artykuł!
uczestnicznenie w szkoleniu bhp

Uczestniczenie w szkoleniach BHP – regulacje prawne 

Uczestniczenie w szkoleniach BHP przez pracownika jest bardzo precyzyjnie regulowane przez przepisy Kodeksu pracy. Bez odpowiednich szkoleń dana osoba nie może nawet podjąć pracy. Obowiązki dotyczące szkolenia są jednak także po stronie pracodawcy. Poznaj je!