Hydropiaskowanie – o czym mowa w praktyce?

Hydropiaskowanie to metoda mycia maszyn, która w ostatnich latach mocno zyskuje na popularności. By w pełni wykorzystać jej potencjał konieczne będzie użycie hydropiaskarki. Wykorzystuje ona strumień wody pod ciśnieniem, materiał ścierny oraz sprężone powietrze. Co warto wiedzieć o tej metodzie? Odpowiadamy.

Hydropiaskowanie – czym jest?

Hydropiaskowanie jest to jeden ze sposobów czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Wykorzystuje ono strumień wody pod ciśnieniem, materiał ścierny oraz powietrze. Wykorzystanie wody znacznie ogranicza pylenie co jest sporym problemem podczas klasycznego piaskowania. Najczęściej wykorzystywanym w procesie hydropiaskowania ścierniwem jest piasek kwarcowy. 

Do czyszczenia wykorzystywane są zazwyczaj profesjonalne hydropiaskarki. Ich duży wybór znaleźć można na stronie internetowej https://www.sandbot.pl/. Urządzenia te wyposażone są w specjalne zestawy, które zasysają ścierniwo, a następnie łączą je ze strumieniem wody. Niektóre z nich wyposażone są w głowice rotacyjne, które wprowadzają materiał ścierny w ruch wirowy, co uskutecznia czyszczenie.

Kiedy najczęściej wykorzystywane jest hydropiaskowanie? Doskonale sprawdza się ono do usuwania rdzy, starych powłok malarskich, a także innych rodzajów zanieczyszczeń. Tę metodę wykorzystuje się w przypadku powierzchni płaskich, które odporne są na uszkodzenia mechaniczne. Mogą być to np. beton, kamień czy stal. 

Hydropiaskowanie – jak działa

Hydropiaskowanie polega na utworzeniu mieszaniny, połączonej z powietrza, wody i ścierniwa. Następnie skierowaniu jej w stronę obrabianej powierzchni.

Proces odbywa się za pomocą węża i dyszy roboczej. Dzięki połączeniu wody z ziarnem, ścierniwo z większą siłą styka się z czyszczoną powierzchnią. Otrzymujemy dzięki temu wiele pozytywnych efektów: zwiększoną wydajność

pracy, pylenie ograniczane jest do minimum, trwałość węży i głowic roboczych ulega znacznemu wydłużeniu.

Hydropiaskowanie – zastosowanie

Hydropiaskarki to niezwykle uniwersalne urządzenia. Swoje zastosowanie znajdują w wielu branżach. Świetnie sprawdzają się w przemyśle stoczniowym i morskim czy budownictwie. Używane są również w drogownictwie gdzie z powodzeniem usuwają starą farbę na asfalcie czy kostce brukowej. Kolejnym miejscem w którym z powodzeniem możemy używać hydropiaskarki jest renowacja przestrzeni miejskiej czy renowacja zabytków. Hydropiaskarka w szybki i prosty sposób radzi sobie przy usuwaniu choćby graffiti na murach czy ścianach budynków. Zakres ich zastosowań ogranicza jedynie wyobraźnia.

Zobacz także:  Ile czasu trwa odbiór mieszkania od dewelopera?

Artykuł sponsorowany

Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jak wybrać korzystne oferty na rynku odzieży lekarskiej

Jak wybrać korzystne oferty na rynku odzieży lekarskiej?

Następny artykuł
Badania nieniszczące

Czym są badania nieniszczące?

Zobacz też