Andrzej Zieliński

29 artykuł
Od 2 lat zajmuje się przeprowadzaniem szkoleń z zakresu BHP w większych i mniejszych firmach. Na co dzień pomaga swoim rodzicom w prowadzeniu sklepu rodzinnego, a w wolnym czasie chętnie udziela się na forach i blogach.
Elektryk na budowie przestrzegający zasad BHP

Podstawowe zasady BHP na budowie

Praca na budowie wiąże się z wieloma zagrożeniami dla zdrowia i życia pracowników. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP). W tym artykule przedstawimy podstawowe zasady BHP na budowie.
szkolenie bhp

Co trzeba wiedzieć o szkoleniu BHP?

Każdy właściciel firmy jest zobowiązany do profilaktycznej ochrony zdrowia swoich pracowników. Dlatego organizowane są szkolenia BHP. Odbywają się one w czasie pracy pracownika, z oderwaniem od wykonywanych obowiązków. Oznacza to w skrócie, że szkolenia BHP organizowane są w dniu, kiedy pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy. Takie szkolenie jest obowiązkowe - zarówno okresowe, jak i wstępne. Nie można dopuścić do pracy pracownika bez dostatecznej znajomości przepisów, a także zasad BHP, gdyż wiąże się to z ryzykiem utraty zdrowia, a nawet życia. Koszt takich szkoleń zawsze jest pokryty przez pracodawcę.
bhp spawacza

BHP spawacza – środki bezpieczeństwa dla spawacza

W celu ochrony pracowników spawalniczych istnieją środki bezpieczeństwa, które muszą być przestrzegane, aby zapobiec wypadkom. Nieprzestrzeganie tych środków naraża operatorów na niepotrzebne ryzyko, które może prowadzić do poważnych wypadków, w tym oparzeń, toksycznych oparów i innych. Poniżej przedstawiono środki bezpieczeństwa niezbędne do przeprowadzenia spawania w najbezpieczniejszy sposób.
Jak wybrać korzystne oferty na rynku odzieży lekarskiej

Jak wybrać korzystne oferty na rynku odzieży lekarskiej?

Wyszukanie odpowiedniej odzieży dla zespołu medycznego, będzie bezpośrednio przekładać się na to, jak wygodnie będzie mogła być realizowana praca. W placówkach medycznych noszenie specjalistycznych ubrań jest obowiązkowe. Równocześnie praca często musi być realizowana intensywnie, co oczywiście sprawia, że duże znaczenie ma zapewnienie wygodnej odzieży. Będzie to bezpośrednio przekładać się na zadowolenie z wykonywanej pracy, a także na ograniczenie zmęczenia podczas realizowania obowiązków.