Jak poprawnie ukryć sejf w domu?

Bezpieczeństwo przedmiotów wartościowych w domu często zależy nie tylko od solidnej konstrukcji samego sejfu, ale także od tego, gdzie został on umieszczony. Zamontowanie sejfu w ukryciu lub w trudno dostępnym miejscu może zapewnić dodatkową ochronę przed włamaniem. W tym artykule omówimy kilka sprawdzonych sposobów na skuteczne ukrycie sejfu w domu.

Instalacja sejfu w zabudowie meblowej

Jednym z najpopularniejszych sposobów ukrycia sejfu jest jego zamontowanie wewnątrz mebli, np. w ciasnej garderobie lub sypialni. Nie jest to może lokalizacja, która byłaby nieoczywista dla złodzieja, ale jednak trudniej dostępna niż salon lub biuro. Sejf umieszczony wewnątrz szafy na dolnej półce oczywiście musi zostać zakotwiony do elementów konstrukcyjnych budynku. Mocowanie będzie więc wymagało przewiercenia się najpierw przez płytę meblową, a następnie wykonania otworów w ścianie tylnej lub w podłodze.

Maskowanie za obrazem czy lustrami

Innym kreatywnym sposobem ukrycia sejfu jest zamurowanie go w ścianie za dużym obrazem lub lustrem. W ten sposób sejf domowy staje się całkowicie niewidoczny dla osób postronnych, a jednocześnie stosunkowo łatwo dostępny dla właścicieli. Do tego typu montażu należałoby wybrać ścianę o odpowiedniej grubości, a sam model sejfu musiałby posiadać płaski front bez elementów wystających – ze zlicowaną klamką i ukrytymi zawiasami.

Umieszczenie niewielkiej skrytki w podłodze lub w ścianie

Jeśli budujesz lub remontujesz dom, warto rozważyć opcję wbudowania niewielkiej skrytki na banknoty lub biżuterię w podłodze albo w ścianie. Konstrukcja takiego “sejfu” nie jest pancerna i ciężka, jednak zaletą tego rozwiązania jest to, że staje się ona praktycznie nie do wykrycia dla intruza. Popularne na rynku sejfy rurowe to w praktyce aluminiowe puszki umieszczone w stalowej obudowie, wyposażone w zamek kluczowy lub szyfrowy.

Ukrycie w zamaskowanej przestrzeni

Możliwe jest również stworzenie specjalnej zamaskowanej przestrzeni w domu, gdzie sejf będzie umieszczony. Może to być na przykład sztucznie stworzona przegroda, która wydaje się być standardową ścianą, ale otwiera się na specjalny ukryty sejf.

Zobacz także:  Filtracja oleju hydraulicznego - optymalizuj koszty!

Kamuflaż za przedmiotami codziennego użytku

Innym sposobem ukrycia sejfu jest jego umieszczenie za lub wśród przedmiotów codziennego użytku, takich jak skrzynki na narzędzia w garażu, czy kartony z pamiątkami w piwnicy. Ważne jest jednak, aby wybrać takie miejsce, które nie będzie podatne na przypadkowe przeszukiwanie.

Poza wspomnianymi sposobami ukrycia sejfu w domu część użytkowników decyduje się umieścić w domu dwa sejfy. Pierwszy dobrze schowany, a drugi w widocznym miejscu. Zadaniem sejfu umieszczonego na widoku jest odwrócenie uwagi w przypadku włamania. W rezultacie włamywacz poświęca czas i energię na próbie sforsowania sejfu, w którym nie znajduje się nic poza powietrzem lub drobnymi, mniej cennymi przedmiotami.

Warto przemyśleć również rodzaj zamka zwłaszcza jeżeli planujemy umieścić sejf w miejscu, gdzie występuje podwyższona wilgoć, niska temperatura. W takich warunkach mogą wystąpić problemy z zamkami elektronicznymi, zasilanymi na baterie.

Podsumowując, skuteczne ukrycie sejfu w domu może znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa przechowywanych w nim wartościowych przedmiotów. Warto rozważyć powyższe sposoby na ukrycie sejfu, aby zminimalizować ryzyko kradzieży.

Treść promocyjna

Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Podstawowe zasady BHP w pracy magazyniera

Następny artykuł

Jakie cechy powinien posiadać dobry adwokat?

Zobacz też